اخبار سیاسی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار ورزشی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار گوناگون - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار اقتصادی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار استخدامی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار دانش و فناوری - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار بین الملل - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار هنری - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار پزشکی و سلامت - پربیننده ترین اخبار روز

 • آفتاب

  موادی که کلسترول بدن را پایین می‌آورد

  تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک سیب در روز یا حتی دو سیب، می تواند خطر اکسیداسیون کلسترول ال دی ال را کاهش دهد و آنهم به لطف آنتی اکسیدان هایی که در این میوه وجود دارد.
  - زمان انتشار خبر: 23 ساعت پیش
 • سلامت نیوز

  مراکز اهدای خون وصال و شهرری در تعطیلات عید فطر دایر هستند

  سلامت نیوز: اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: دو مرکز اهدای خون وصال و مترو شهرری در تعطیلات دو روزه عید فطر دایر هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از اعلام روز دوشنبه انتقال خون استان تهران، داوطلبان اهدای خون می توانند دوشنبه پنجم و سه شنبه ششم خرداد از 8 صبح تا 12 شب به مرکز اهدای خون وصال و همچنین از ساعت 8 صبح تا 3 عصر به مرکز اهدای خون مترو شهرری مراجعه کنند. بنابراین گزارش این برنامه تا پایان هفته یعنی جمعه نهم تیر 96 ادامه خواهد داشت. همچنین در روزهای غیرتعطیل این هفته سایر مراکز طبق روال گذشته فعال هستند.
  - زمان انتشار خبر: 3 ساعت پیش
 • سلامت نیوز

  زمان زنده ماندن باکتری‌ها در هر سرفه و عطسه چقدر است؟

  سلامت نیوز: محققان دریافتند باکتری های سرفه و عطسه تا ۴۵ دقیقه در هوا زنده می مانند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس، محققان تکنیک جدیدی برای این موضوع در نظر گرفته اند که چگونه باکتری های سرفه و عطسه در محیط منجر به بروز بیماری های شایع می شوند. تیم محققان دریافتند زیر مجموعه ای از سودوموناس آئروژینوزا- یک گونه باکتری مرتبط با عفونت های بیمارستانی که نیمه عمر ۱۰ دقیقه ای دارد، می تواند تا ۴۵ دقیقه بعد هم خطرآفرین باشد. لیدیا موراوسکا، محقق دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند (QUT) اظهار کرد: این عوامل بیماری زا تا مسافت چهار متر و مدت زمان ۴۵ دقیقه در هوا ماندگاری دارند. محققان عنوان کردند: ما قصد داشتیم که دریابیم باکتری های منتقل شده از عطسه و سرفه از چنین فاصله ای و بعد از مدت زمان طولانی چگونه افراد را آلوده می کنند. محققان ذرات سرفه در هوا را از دو بیمار مبتلا به فیبروز کیستیک و عفونت مزمن پوسیدوموناس آئروژینوزا نمونه برداری کردند. اکثر این ذرات بسیار سریع از بین می روند و باکتری در آنها زنده نمی ماند. پژوهشگران دریافتند بسیاری از باکتری ها طی مدت ۱۰ دقیقه از بین می روند، اما نوعی از آنها نیمه عمر بیش از ۱۰ دقیقه دارند. نتایج بررسی ها نشان داد بعضی از باکتری های سودوموناس آئروژینوزا مقاوم هستند و می توانند برای افراد با بیماری های تنفسی مانند بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک مشکلاتی ایجاد کنند. اگر چه محققان هنوز درباره علت این موضوع مطمئن نیستند، اما آنها تصور می کنند مکانی که ذرات در مسیر تنفسی تولید می شوند و اندازه قطره در این مورد بسیار موثر است. مورواسا اظهار کرد: ذره ها در بخش های مختلفی از دستگاه تنفسی تولید می شوند و باکتری های مختلفی را حمل می کنند. ذره های بزرگتر حامل باکتری، زمان طولانی تری برای تجزیه نیاز دارند، مقاوم تر هستند و می توانند مدت زمان بیشتری باقی بمانند. نتایج این بررسی پیامدهای مهمی برای کنترل عفونت در بیمارستان ها دارد. محققان توصیه کردند: شستن دست ها بعد از عطسه و سرفه برای جلوگیری از ابتلا به انواع عفونت بسیار مهم است.
  - زمان انتشار خبر: 3 ساعت پیش

اخبار حوادث - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار گردشگری - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار فرهنگی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار عکس و چندرسانه - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار خودرو - پربیننده ترین اخبار روز

مجله ویدئویی پلاس - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار اجتماعی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار مدرسه و دانشگاه - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار فضای مجازی - پربیننده ترین اخبار روز

اخبار خانواده - پربیننده ترین اخبار روز

لیست خبرگزاریهای فعال: