9

اخبار پزشکی و سلامت

 • ایران اکونومیست

  نوآوری پزشکان ایرانی درجراحی چشم

  استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران به پیشرفت های کشورمان درخصوص جراحی عیوب انکساری چشم با استفاده از لیزر فمتوسکند 'Femtosecond laser' اشاره کرد و گفت:جراحی قرنیه با استفاده از برش کوچک درکشورامکان پذیر شده است.
  - زمان انتشار خبر: 3 دقیقه پیش
 • پارسینه

  زندگی ۱۱ میلیون ایرانی زیر خط فقر

  رئیس کمیته امداد در خصوص آمار افراد زیر خط فقر در جامعه گفت: درصورتی که حداقل حقوق وزارت کار را ٩٢٠ هزار تومان در نظر بگیرم، ١١ میلیون نَفَر در کشور زیر خط فقر زندگی می کنند.
  - زمان انتشار خبر: 4 دقیقه پیش
 • سلامت نیوز

  ساندویچ رست بیف راهی برای گوشت خور کردن کودکان

  سلامت نیوز: اگر کودک تان به خوردن گوشت تمایل ندارد و علاقه زیادی به خوردن انواع ساندویچ و فست فود دارد ساندویچ رست بیف خانگی را حتما امتحان کنید. ساندویچی بسیار مقوی و خوشمزه هم برای کودکان و هم بزرگسالان که به راحتی نیز آماده می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، برای آماده کردن این ساندویچ به چندین نان تست یا نان باگت نیاز دارید، 300 گرم گوشت گوساله، 200 گرم قارچ، کمی کره، یک عدد فلفل دلمه ای کوچک، دو پیاز متوسط، پنیر ورقه ای، نمک، فلفل و آویشن نیز به میزان لازم. ابتدا گوشت ها را به تکه های بزرگ قسمت کرده و سعی کنید تکه های گوشت حدودا چهار برابر گوشت خورشی باشد. یکی از پیازها را چهارقاچ کرده و با گوشت و سه لیوان آب بگذارید بپزد. وقتی گوشت حسابی پخت و با چنگال به راحتی از هم جدا شد کمی نمک به آن اضافه کنید و پس از چند دقیقه آن را از قابلمه خارج کنید تا سرد شود. حالا گوشت های تکه و سرد شده را ریش ریش کنید و سعی کنید رشته های گوشت اندازه هم باشد و ضخیم و نازک نشود. گوشت ها که آماده شد قارچ ها را برش های عمودی بدهید و با کمی کره با حرارت بالا تفت بدهید. دقت داشته باشید اگر حرارت بالا نباشد قارچ آب می اندازد و ساندویچ را خراب می کند. قارچ ها که سرخ شد آنها را کنار بگذارید و در یک ماهی تابه پیاز دیگر را خلالی و سرخ کنید. وقتی پیازها طلایی شد فلفل دلمه ای را اضافه کنید و بگذارید کمی نرم شود. حالا گوشت رشته شده و قارچ را به پیاز و فلفل دلمه ای اضافه کنید و نمک، فلفل و آویشن را اضافه کنید. کمی که این مواد با هم تفت خورد آن را داخل نان باگت ریخته و پنیر ورقه ای را روی مواد بگذارید تا آب شود. اگر مواد داغ باشد پنیر آب می شود و اگر پنیرتان همچنان جامد بود می توانید ساندویچ را 30 ثانیه در ماکروفر قرار بدهید.
  - زمان انتشار خبر: 18 دقیقه پیش
 • خبرگزاری مهر

  مدیریت بیمارستان ها باید به افراد غیرپزشک واگذار شود

  وزیر بهداشت با بیان اینکه حیف است پزشکانی را که در عرصه های تخصصی می توانند بسیار موفق باشند، وادار به کارهای مدیریتی کنیم، بر استفاده از افراد غیرپزشک در مدیریت بیمارستان ها تاکید کرد.
  - زمان انتشار خبر: 24 دقیقه پیش
 • ایران اکونومیست

  افتتاح ٤ بیمارستان تامین اجتماعی در نقاط کمتر برخوردار کشور در سال ٩٦

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افتتاح ٤ بیمارستان ملکی این سازمان در نقاط محروم و کمتر برخوردار کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: بیمارستان های ایلام و اهواز در هفته کارگر و دو بیمارستان دزفول و آبادان تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.
  - زمان انتشار خبر: 28 دقیقه پیش
 • سلامت نیوز

  بیانیه خانه پرستار در خصوص انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا

  سلامت نیوز:خانه پرستار در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیانیه ای صادر کرد. به گزارش سلامت نیوز، با عنایت به اصول ششم و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شوراها از ارکان مهم و تاثیرگذار در مدیریت و اداره امور کشور می باشند که به اتکا آراء مردم از طریق انتخابات به نقش آفرینی در بخش های تصمیم سازی، تصمیم گیری، مدیریتی و نظارتی می پردازند. شورای اسلامی شهر ضمن اینکه متبلور افکار عمومی مردمی می باشد؛ بایستی ترکیبی از صاحب نظران بوده و درک مناسب از نیازها و اولویت های مردم در حوزه های مختلف داشته باشد. آنچه مسلم است برخورداری از سلامتی به عنوان اساسی ترین نیاز جامعه امروز می باشد که نقش بزرگی در تولید، پیشرفت و توسعه کشور ایفا می کند. در صورت داشتن جامعه و شهر سالم بسیاری از آمارها در زمینه آسیب های اجتماعی مثل افسردگی، خشونت، اعتیاد، طلاق و ... کاهش خواهد یافت. مقوله سلامتی از موضوعات بسیار مهمی است که طی سالیان گذشته در مباحث مدیریت شهری مورد غفلت قرار گرفته و این موضوع آثار بسیار زیانباری را برای مردم در پی داشته است که مهمترین دلیل آن عدم حضور و یا حضور کم رنگ نمایندگانی در حوزه سلامت در شوراهای شهر و روستا می باشد. پرستاران به عنوان شبکه بزرگ و با حضور شبانه روزی و با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در اقصی نقاط کشور و با بیشترین حضور در کنار بیماران و مردم، به عنوان صاحب نظرترین گروه در خصوص بیان مشکلات بیماران و مردم در این حوزه هستند و با حضور در مدیریت شهری می توانند نقش بسزایی در تغییر نگاه پرهزینه و ناکارآمد درمان محور به سیستم سلامت سلامت محور، با تأکید به سطح اول یعنی پیشگیری و سطح سوم یعنی بازتوانی داشته باشند. موضوعی که با توجه به تفکرات حاکم بر سیستم بهداشتی درمانی در دولت های مختلف تا کنون مغفول مانده است. خانه پرستار ایران جهت احیاء حقوق شهروندان در حوزه سلامت مردم در مدیریت شهری با حمایت از تمامی کاندیداهای گروه پرستاری فارغ از گرایش های سیاسی از سراسر کشور، ضمن دعوت از مردم عزیز و جامعه پرستاری کشور برای مشارکت حداکثری در پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا تقاضا دارد؛ 1- با انتخاب نمایندگان پرستاری، گامی بزرگ در جهت تامین سلامتی مردم و همچنین حرکت به سمت جامعه ای سالم و با نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی بردارند. 2- از همکاران محترم پرستاری که مورد وثوق مردم در موضوع سلامت می باشند انتظار می رود با اطلاع رسانی به شکل های مختلف و روشنگری و تشریح نقش تاثیرگذار پرستاری در سلامت جامعه و همچنین بین همکاران و سایر گروه های بهداشتی درمانی، علاوه بر آحاد مردم از کاندیدای پرستاری حمایت نمایند. خانه پرستار در خصوص انتخابات ریاست جمهوری متعاقبا اعلام موضع خواهد نمود.
  - زمان انتشار خبر: 47 دقیقه پیش
 • سلامت نیوز

  منشاء گرد و غبار روز گذشته جنوب خوزستان و زابل خارجی است

  سلامت نیوز: مدیر کمیته ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: منشاء توفان های گرد و غباری که روزگذشته ( شنبه 9 اردیبهشت ماه) بخش هایی از جنوب کشور را تحت تاثیر قرار داد از عراق، عربستان، افغانستان و پاکستان است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ضیاء الدین شعاعی افزود: بررسی وضعیت جهت باد و گرد و غبار شکل گرفته از ماهواره اروپا نشان می دهد که شکل گیری همزمان توده ابر در منطقه مرکزی شمال شرق عربستان طی بعدازظهر جمعه، منجر به شکل گیری توفان گرد و غبار در بخش هایی از استان خوزستان شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،شعاعی اظهار کرد: به رغم آنکه این توده در اطلاعات و تصاویر ماهواره ای به خوبی قابل مشاهده نیست ولی خبرهای ایستگاه های زمینی حکایت از آن دارد که افزایش غلظت ذرات گرد و غبار تا تا مرز 2 هزار میکروگرم بر مترمکعب طی روز گذشته در شهرهایی همچون اهواز، آبادان و خرمشهر منجر به اعلام هشدار برای عدم خروج افراد بیمار و تعطیلی مدارس شده است. وی ادامه داد: همچنین گزارش ها نشان می دهد حدود ساعت 13 روز گذشته، غلظت گرد و غبار در اهواز به 1077 میکروگرم بر مترمکعب، آبادان 2342 میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد 1358 میکروگرم بر مترمکعب و خرمشهر 2250 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که این میزان، حدود 10 برابر حد مجاز است. مدیر کمیته ملی مقابله با پدیده گرد و غبار، منشاء گرد و غبار خوزستان را باد جنوبی از سمت عربستان و ورود توده گرد و غبار همراه با این باد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: به دلیل شکل گیری گرد و غبار از منشاء جنوب شرق عراق و شمال شرق عربستان که منطقه ای معروف به منطقه بی طرف در مرز عراق و عربستان را شامل می شود، شدت گرد و غبار در شهرهای جنوبی استان خوزستان بالاتر از شهرهای شمالی استان است. شعاعی همچنین با اشاره به گزارش های ارسالی از زابل در استان سیستان و بلوچستان، گفت: غلظت ذرات گرد و غبار در این منطقه نیز به چندین برابر حد مجاز رسیده و بررسی نقشه ها حکایت از آن دارد که این توفان نیز ناشی از منطقه گرد و غباری فعال در مرز ایران و پاکستان و البته بخشی نشات گرفته از کانون افغانستان است. وی پیش بینی کرد با توجه به نبود پشتوانه قابل توجه برای این توده ها، همچنین نیمه ابری بودن منطقه و پیش بینی بارش پراکنده برای قسمت مرکزی استان خوزستان از جمله اهواز توسط سازمان هواشناسی، شدت گرد و غبار در این دو منطقه امروز تا مقدار زیادی تعدیل شود و شاهد وضعیت بهتری در هوای استان های درگیر توفان گرد و غبار باشیم.
  - زمان انتشار خبر: 1 ساعت پیش
 • سلامت نیوز

  پیاده‌روی درجنگل فشار خون را کاهش می‌دهد

  سلامت نیوز: مطالعه محققان ژاپنی نشان می دهد که نیم ساعت پیاده روی در جنگل باعث کاهش فشار خون و آرامش روان می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، اینکه جنگل و فضای سبز بر سلامت جسم و روان انسان موثر است تازگی ندارد. از دیرباز انسان ها برای آرامش درونی به فضای سبز پناه می برده اند و هنوز هم، با وجود نابودی بخش زیادی از جنگل ها در سراسر جهان، علاقه انسان ها به طبیعت سرسبز کاهش نیافته است. به گزارش شبکه خبری دویچه وله،محققان ژاپنی نیز در تحقیقات گوناگون به نتیجه های امیدبخشی در رابطه با تاثیر جنگل بر سلامت جسم و روان انسان ها رسیده اند. محققان دانشگاه توکیو کشف کرده اند که نیم ساعت پیاده روی روزانه در جنگل باعث جذب اکسیژن بیشتر، درمان سردرد و بهبود گردش خون، کاهش فشار خون و استرس می شود. علاوه بر این، رنگ سبز درختان باعث آرامش روحی انسان می شود. به همین دلیل کارشناسان می گویند که پیاده روی در جنگل و اقامت در اماکن پردرخت از هر نظر برای انسان مفید است. ***مواد بو زا بسیاری از گیاهان و درختان جنگل مواد بو زا ترشح می کنند، از جمله ترپن که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. محققان ژاپنی به این نتیجه رسیده اند که سپری کردن لحظاتی در جنگل سلول های کشنده طبیعی را فعال می کند. این سلول ها به غده های سرطانی حمله کرده و آنها را از بین می برند. سلولهای کشنده طبیعی اولین خط دفاعی بدن در از بین بردن سلولهای سرطانی و سلول های آلوده به ویروس می باشند. پژوهشگران شماری زن جوان را برای پیاد ه روی به جنگل فرستادند. در روز نخست، پس از دو ساعت پیاده روی، تعداد سلول های کشنده طبیعی به میزان 50 درصد افزایش یافت. در روز دوم و پس از چهار ساعت پیاده روی سلو ل های کشنده بیش از 70 درصد افزایش یافتند. این افزایش سلول های کشنده بیش از یک هفته دوام داشت. از دیگر پیامدهای اقامت و پیاده روی در مناطق پردرخت می توان جلوگیری از اختلالات عصبی، بی خوابی، اضطراب، تنش و کم اشتهایی نام برد.
  - زمان انتشار خبر: 1 ساعت پیش
 • شفاف

  سلامت قلب با ورزش و ویتامین D

  تحقیقات در دانشگاه جان هاپکینز نشان داده است که انجام ورزش و مصرف ویتامین D همراه با هم باعث افزایش سلامت قلب افراد می‌شود و احتمال سکته قلبی را کاهش می‌دهد.
  - زمان انتشار خبر: 2 ساعت پیش
 • بی باک نیوز

  سوالاتی پیرامون اوتیسم

  سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: والدینی که فرزندشان به اختلال اوتیسم دچار شده است با مشکلات زیادی مواجه می شوند....

  - زمان انتشار خبر: 2 ساعت پیش
 • ایران اکونومیست

  آیا استفاده از فویل آلومینیومی در پخت و پز امن است؟

  بیشترین میزان آلومینیوم مصرفی انسان از غذا سرچشمه می گیرد. با این وجود، مطالعات نشان داده اند که فویل، ظروف پخت و پز و ظروف نگهدارنده آلومینیومی می توانند موجب افزایش محتوای آلومینیوم غذا شوند.
  - زمان انتشار خبر: 2 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

  ساخت رحم مصنوعی برای نجات نوزادان نارس

  محققان بیمارستان کودکان فیلادلفیای آمریکا یک رحم مصنوعی ساختند که شرایط درون رحم مادر را شبیه‌سازی می‌کند و امکان رشد کامل نوزادان نارس را در اختیار می‌گذارد، این دستاورد آزمایش های حیوانی متعددی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
  - زمان انتشار خبر: 3 ساعت پیش
 • 50
مشاهده بیشتر

لیست خبرگزاریهای فعال: