20

اخبار خانواده

 • همشهری آنلاین

  یک رحل مشترک

  همشهری دو - مینو فلاحی: وقتی صحبت از ازدواج می‌شود هر کسی دلیلی را برای آن ذکر می‌کند؛ یکی نیاز جوانان را مطرح می‌کند و دیگری ادامه نسل و دلیل‌های دیگر که هر کدام می‌تواند درست باشد اما یکی از بهترین دلیل‌ها برای ازدواج را حکیم ابوعلی سینا در کتاب الهیات شفا آورده است که مضمون آن این است که «تداوم خلیفه اللهی به امر ازدواج بستگی دارد و از این رو است که این امر آنقدر اهمیت دارد».
  - زمان انتشار خبر: 8 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  راز گسترده

  همشهری دو - زهرا بشری موحد: نبودن، مرا به یاد ِبودن می‌اندازد. ‌ندیدن، هزار تصویر می‌شود در حافظه چشم‌ها.
  - زمان انتشار خبر: 8 ساعت پیش
 • برترینها

  یک دست «لباس حلال»

  ششمین جشنواره مد و لباس فجر درحالی که آثار نمایش داده‌شده در آن، از نظر طراحی نسبت به سال‌های قبل رشد کرده بود، در سه نقطه تهران برگزار و در برج میلاد با قیمت‌های بالا برای فروش ارائه شد.
  - زمان انتشار خبر: 9 ساعت پیش
 • برترینها

  جدال اصناف و استارت آپ ها به کجا می رسد؟

  کت طوسی رنگ، جلیقه ای پشمی، سبیل های خاکستری، موهایی نقره فام، دست های چروک خورده، چین ها روی پیشانی و چهره ای ساکت و عبوس، همه چیز در قامت پیرمردی بازنشسته که در میانه های دهه هفتم زندگی بسر می برد، تناسب دارد.
  - زمان انتشار خبر: 9 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

  آمادگی برای بزرگترین مسئولیت زندگی

  ازدواج امری مقدس و الهی است که بین دو فرد صورت می گیرد، ولی همین امر برای افرادی که آمادگی آن را ندارند، چندان شایسته و مناسب نیست. آمادگی مناسب لازمه ازدواج است. بسیاری از جوانان و حتی بزرگترهایشان بیش تر از آن که خود و یا جوانانشان را برای ازدواج آماده کنند، برای برپایی مراسم عروسی مهیا می شوند!
  - زمان انتشار خبر: 11 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

  زندگی پردردسر با همسر وابسته

  اختلالات شخصیتی می توانند خیلی آرام و زیر پوستی زندگی شما را نابود کنند. این اختلالات گاهی در فرد مقابل آنقدرها عیان نیست که بتوانید فوری آن را تشخیص دهید. بنابراین وقتی زیر یک سقف می روید، کم کم می فهمید چیزی غیرعادی در زندگی تان وجود دارد که اوضاع را برایتان دشوار کرده است.
  - زمان انتشار خبر: 12 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

  حل اختلافات زناشویی در سفری عاشقانه

  سفر نمی تواند همه ی اختلافات زناشویی شما را برطرف کند اما می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد. دور بودن از عوامل استرس زا و قرار گرفتن در محیطی آرام و عاشقانه می تواند ارتباط شما و همسرتان را از نو بسازد.
  - زمان انتشار خبر: 12 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

   همه مسئوليت‌هاي بچه با مادر نيست!

  تولد نوزاد و کودکي که 9 ماه همه انتظار تولدش را کشيده‌اند، به آن شيريني هم که اطرافيان فکر مي‌کنند، نيست! بعد از فروکش کردن شور و شوق اوليه و زماني که والدين با يکديگر تنها شدند، به مرور روي ديگر سکه خود را نشان مي‌دهد. به دنيا آمدن کودک اگرچه واقعيت خوشايند و اتفاقي ميمون است ولي گاه به حدي روي زندگي زوج اثر مي گذارد که شور و شعف پدر و مادر شدن جاي خود را با عواطف و احساسات ديگري عوض مي‌کند تا آنجا که فرزند را رقيب خود تلقي مي‌کنند و واکنش‌هاي متفاوتي بروز مي‌دهند. واکنش‌هاي منفي‌اي که دوطرف نسبت به هم بروز مي‌دهند، سرمنشا مشاجره‌ها و دعواهاي خانگي مي‌شود.
  - زمان انتشار خبر: 12 ساعت پیش
 • خبرگزاری دانا

   آموزش مفاهیم اقتصادی به کودکان

  انتقال مفاهیم اقتصادی به کودکان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، در سنین پایین تر شرایط برای بسترسازی و شکل دهی آنچنان فرهم است که می توانید اولین ساختارهای اقتصادی ذهن فرزندان خود را طراحی و ایجاد کنید.
  - زمان انتشار خبر: 12 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  این تارت زیبا را خودتان درست کنید

  یکی دیگر از انواع تارت ها، تارت لیمو است. در این قسمت از آشپزی با پارسینه قصد داریم به شما طرز تهیه تارت لیموی خوشمزه را آموزش دهیم. خوردن این تارت عصر ها در کنار چای داغ بسیار لذت بخش است.
  - زمان انتشار خبر: 12 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  درخواست پزشکان برای تغییر در شورای‌عالی بیمه

  درحالی‌که در جریان تصویب برنامه ششم توسعه، وزارت بهداشت موفق نشد شورای‌عالی بیمه را از وزارت رفاه جدا کرده و به مانند سازمان بیمه سلامت زیرمجموعه خود کند، جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در نامه‌ای مجددا خواستار تغییر ترکیب این شورا شد.
  - زمان انتشار خبر: 13 ساعت پیش
 • برترینها

  جرم هایی که زنان در دوره قاجار مرتکب می شدند

  در معدود سندهای بر جای مانده از وضعیت اجتماعی زنان در روزگار گذشته ایران، می توان نشانه هایی از حضور زنان را در مسائل و جرائم شخصی و اجتماعی یافت. شاید جالب باشد، امروز آگاهی یابیم زنان در دو سده گذشته، درگیر چه مسائل و اختلاف های خصوصی و اجتماعی بوده و چه جرم هایی را مرتکب می شدند.
  - زمان انتشار خبر: 13 ساعت پیش
 • برترینها

  رسانه ها تا کجا بر حکومت حق نظارت دارند؟

  وقتی به قوانین اساسی نظام های حقوقی پیش رفته نگاهی بیاندازیم شاهد خواهیم بود که این قوانین اساسی اکثرا به دو مقوله مهم پرداخته اند؛ یکی ساختار و شکل حکومت و دیگری حقوق و آزادی های شهروندان در مقابل حکومت و مردم.
  - زمان انتشار خبر: 13 ساعت پیش
 • برترینها

  طرز تهیه شکلات بار

  در این مطلب طرز تهیه شکلات بار را به شما آموزش داده ایم. آن را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.
  - زمان انتشار خبر: 13 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  دارو در پیچ بهارستان

  معصومه حیدری‌پارسا: کشمکش‌ها بر سر دارو و مسائل آن به ساختمان بهارستان رسیده و آنطور که سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس می‌گوید، به‌زودی نتیجه تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو اعلام خواهد شد.
  - زمان انتشار خبر: 13 ساعت پیش
 • برترینها

  با لذیذترین غذاهای ترکیه آشنا شوید

  ترکیه کشوری است در چند دهه ی گذشته توانسته به یکی از ابر قدرت ها در زمینه ی گردشگری آسیا تبدیل شود به همین دلیل همه ساله میلیون ها گردشگر راهی این سرزمین می شوند، هر گردشگر سلیقه ی مخصوص به خود را دارد و با هدف خاصی این کشور را برای سفر انتخاب می کند اما مهم تریم گذینه ای که بین تمامی توریست ها مشترک است چشیدن غذا و خوراکی های سرزمین مقصد است.
  - زمان انتشار خبر: 14 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  ضرورت هماهنگی‌های بین‌بخشی در کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر

  همشهری آنلاین- دکتر علی اکبرسیاری: بیماری‌های مزمن و غیرواگیر ( بیماری‌های قلبی ـ عروقی، انواع سرطان‌ها، دیابت، چاقی و بیماری‌های تنفسی مزمن، سوانح و حوادث، اختلالات روانی) از اصلی‌ترین عوامل مرگ‌ومیر و ناتوانی در دنیای امروز به شمار می‌روند.
  - زمان انتشار خبر: 20 ساعت پیش
 • همشهری آنلاین

  سازمان جهانی بهداشت فهرست ۱۲ باکتری خطرناک را منتشر کرد

  همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت، اسامی ۱۲ عامل بیماری‌زای مقاوم به آنتی‌بیوتیک از رده باکتری‌ها را اعلام کرده که به علت مقاومت روز افزون به آنتی‌بیوتیک، تهدید بزرگی برای سلامت بشر محسوب می‌شوند و نیازمند تولید "فوری" آنتی‌بیوتیک‌های جدید هستند.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • همشهری آنلاین

  ۵۰۰۰ سایت غیرمجاز تبلیغات کالاهای سلامت فیلتر شد

  همشهری آنلاین: مدیرکل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: بیش از ۵۰۰۰ سایت غیر مجاز در زمینه تبلیغات کالاهای سلامت، با همکاری پلیس فتا، فیلتر و ردیابی شده اند.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • برترینها

  دل بچه‌های مناطق محروم را شاد کنید

  هدیه دادن از رسم‌های خوب ما ایرانیان است. کتاب به لحاظ تأثیر فکری می‌تواند جایگزین مناسبی به جای هدایای مرسوم باشد. بیایید با این هدایای خود، عزیزان همنوع‌مان در مناطق محروم را که از آموزش و کتاب که حق همه انسان‌هاست، بی بهره‌اند، بهره‌مند سازیم.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • همشهری آنلاین

  پزشکی که طی یک سال ۳۷ میلیارد تومان نسخه نوشت

  همشهری آنلاین: درحالی که این روزها بحث نسخ میلیاردی پزشکان داغ شده، معاون رفاه اجتماعی وزیر رفاه به ابعاد تازه‌تری از این ماجرا پرداخت و از مجموعه ۳۷ میلیارد تومانی نسخه‌های یک پزشک طی یک سال خبر داد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • برترینها

  چیز کیک توت فرنگی یه چیز دیگه اس!

  یکی از خوش‌مزه‌ترین و هیجان‌انگیزترین کیک‌ها، چیز کیک توت فرنگی است. اگر دوست دارید این کیک خوش‌مزه و خوش‌رنگ را درست کنید، این دستور آسان را امتحان کنید.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • برترینها

  تاپاس سیب زمینی، پیش غذای خوشمزه اسپانیایی

  در اسپانیا به انواع مواد و غذاهای اشتهاآور خاص خودشان، تاپاس می‌گویند. تاپاس انواع مختلف دارد. تقریبا بین ۸ تا ۱۲ نوع تاپاس در رستوران‌های اسپانیا سرو می‌شود. این پیش‌غذا اغلب در زمانی بین پایان کار روزانه و سرو شام، میل می‌شود و ممکن است سرد یا گرم باشد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • برترینها

  نکات کلیدی برای درست کردن جوجه کباب

  شاید ظاهرا درست کردن جوجه کباب ساده به نظر برسد. پیاز و آبلیمو و نمک و زعفران را به تکه های جوجه اضافه کرده و روی آتش کباب می کنیم. شاید ساده به نظر برسد اما نکاتی دارد که رعایت کردن شان، جوجه کباب های خانگی را بسیار لذیذ می کمند بدون این که گوشتش سفت شده یا بی مزه باشد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • خبرگزاری دانا

  زنان عاشق این خصوصیات مردانه هستند!!

  اگر شما پسر جوانی هستید که دلتان می خواهد روش های یک همسر خوب بودن را بیاموزید، اگر به تازگی نامزد کرده اید و می خواهید یک زندگی مشترک خوب را با همسرتان بنا کنید، دانستن برخی نکات به شما کمک می کند تا مرد بهتری باشید.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • خبرگزاری دانا

  نقش تربیتی والدین در حفظ حرمت سالمندان

  در طول تاریخ افراد زیادی در دوران سالمندی نبوغ خود را ظاهر ساخته اند، مثلا گوته اثر جاودانه خود را در 82 سالگی به اتمام رساند. سوفوکل نمایشنامه ادیپ شهریار را در هفتاد سالگی کامل کرد و مهاتما گاندی در اواخر هفتاد سالگی نهضت سیاسی جدیدی را به راه انداخت. اصطلاح پیر خردمند از همین جریانات شکل گرفته است....
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • خبرگزاری دانا

  آشنایی های اینترنتی؛ خوب یا بد؟

  چت کردن نقطه شروع آشنایی اینترنتی است. ابزاری که از نظر خیلی ها وسیله مناسبی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف به شمار می رود و حتی برای انتخاب شریک زندگی خود هم به آن متوسل می شوند. البته قرار نیست پیش داوری کنیم و پرونده شناخت چتی را از همین اول ببندیم چرا که خیلی ها معتقدند با تغییر جوامع و رایج شدن روش های ارتباطی جدید، چت کردن هم می تواند جایگاه خود را به عنوان یک روش ارتباطی پیدا کند. به هر حال حتی اگر این فرضیه هم درست باشد، باید دید که در زمان فعلی و جامعه امروزی ما، چت کردن چقدر برای برقراری رابطه مناسب است و مهم تر از آن چقدر می تواند برای هدفی مثل ازدواج به کار گرفته شود.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • خبرگزاری دانا

  زندگی زنان، بعد از طلاق

  از دست دادن همسر به هر شکل (جدایی یا فوت) براساس مطالعات موجود یکی از دشوارترین بحران های طول زندگی هر فرد است و این بحران زمانی شدیدتر می شود که فرزند یا فرزندانی هم در کار باشد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • خبرگزاری دانا

  دو آدم غریبه، زیر یک سقف!

  روزهای ابتدایی زندگیشان بخوبی و خوشی سپری می‌شد و کمتر اختلافی بین آنها به چشم می‌آمد. هنوز چند سالی بیشتر از زندگی مشترکشان نگذشته بود که به خاطر هر مسئله کوچکی با هم جر و بحث می‌کردند و گاهی هم روزها و حتی ماهها با یکدیگر حرف نمی‌زدند. این زن و شوهر اختلافاتشان به جایی می‌رسد که دیگر هیچ توجهی به هم ندارند و اصلاً بود و نبود همسرشان برای آنها فرقی ندارد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • همشهری آنلاین

  رکاب‌زنان در شهر

  همشهری دو - مهدی واعظی: شاید بعضی‌ها آنقدر به پدال‌های سه‌گانه خودرویشان عادت کرده‌اند که رفت وآمد با دوچرخه برایشان قابل تصور نیست و فکر می‌کنند در روزگار مدرن امروزی، کمتر کسی حاضر می‌شود با این وسیله در شهر تردد کند.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • همشهری آنلاین

  بغض غم مادر

  همشهری دو - سیداحمد واحدی: فرض کنید یک روز چند نفر که با پدرتان مشکلی دارند دادوهوارکنان بریزند جلوی در خانه‌تان و شروع کنند به فحاشی و داد و بیداد.
  - زمان انتشار خبر: 1 روز پیش
 • 50
مشاهده بیشتر

لیست خبرگزاریهای فعال: